Центр Економічного Розвитку
НА ГОЛОВНУ E. ПОШТА
ПРО ЦЕНТР ПУБЛIКАЦIЇ ПРОЕКТИ ТРИБУНА

2006 - 2007

Проект "Моніторинг процесу управління державною власністю в Україні "

Центр економічного розвитку з вересня 2006 р. розпочинає новий проект з дослідження проблем управління державною власністю (підприємствами, корпоративними правами й окремим майном). Це викликано тим, що проблеми управління державною власністю набули в останні роки гострої актуальності.

Сучасний стан розвитку процесів реформування власності передбачає поступову зміну акцентів у державній політиці:

  • на перших етапах головним завданням реформи власності виступала приватизація як спосіб трансформації державного сектора і забезпечення стратегічних позицій приватної власності в українській економіці;
  • на сучасному етапі пріоритету набувають питання удосконалення управління державним сектором, який має стати органічною частиною змішаної української економіки.

Забезпечення ефективного використання державного майна і впровадження прозорого та раціонального механізму реалізації державою своїх прав власника стають домінуючими функціями головного приватизаційного відомства країни – Фонду державного майна України.

Центр економічного розвитку протягом останніх років веде системні дослідження в цій сфері. Вони охоплюють вивчення світового досвіду та безпосередній аналіз української практики (правове регулювання, механізми управління, склад і фінансово-економічні показники діяльності державних об’єктів тощо). Спеціалісти Центру постійно консультують з цього приводу органи виконавчої влади.

В процесі моніторингу використовуватимуся дані та інформація ФДМУ, Державного комітету статистики України, інших органів влади, а також результати досліджень Центру.

Перші два випуски моніторингу присвячуються загальній характеристиці державного сектора української економіки, а саме:

  • Випуск 1 – історія формування, місце в економіці та склад об’єктів,

  • Випуск 2 – система правового регулювання і механізми управління.

В подальших випусках моніторингу планується відслідковувати політику влади у сфері управління державною власністю і динаміку основних фінансово-економічних показників діяльності об’єктів державного сектора. Моніторинг супроводжуватиметься оперативними коментарями спеціалістів Центру, прогнозами й оцінками інших експертів.

Керівник проекту - О. Пасхавер

Головні консультанти: Л. Верховодова, Д. Згортюк

Аналітичні огляди:

2007 рік

2006 рікEnglish version Русская версия DESIGN & DEVELOPMENT by MAX BEZUGLY
Copyright (c) 2004 Center for Economical Development