Центр Економічного Розвитку
НА ГОЛОВНУ E. ПОШТА
ПРО ЦЕНТР ПУБЛIКАЦIЇ ПРОЕКТИ ТРИБУНА

2007

Проект "Світовий досвід для України: взаємовідносини влади та капіталу"

Виконується за фінансової підтримки по Програмі Matra KAP (Програма підтримки малих проектів Посольства Королівства Нідерландів)

Після парламентських виборів у березні 2006 г. найпотужніші бізнес-групи розподілилися між партіями, які прийшли до влади, та партіями, які опинилися в опозиції. Політичне протистояння між ними підживлюється економічною конкуренцією, що посилюється в стратегічних сферах української економіки (металургія, паливно-енергетичний комплекс).

У цій ситуації виникають значні ризики для країни. З одного боку, одержання влади дозволяє частині капіталу реалізовувати через державну політику власні корпоративні інтереси. З другого – це посилює ризик появи радикальних форм політичного протистояння в суспільстві, коли інша частина капіталу боротиметься за свої інтереси.

На відміну від розвинених країн Україна не має історичного досвіду формування раціональних взаємовідносин між владою і великим капіталом. Разом з цим, в Україні відчувається явний дефіцит інформації з цих питань. Але світовий досвід не може бути перенесений на український грунт механічно. Висновки, рекомендації та пропозиції в цій сфері мають бути своєрідним синтезом світового досвіду та українських реалій. Саме в цьому й полягає актуальність проекту.

За результатами дослідження планується підготувати аналітичний огляд "Світовий досвід для України: взаємовідносини влади та великого капіталу", в якому будуть визначені принципи побудови системи взаємовідносин влади з великим капіталом з урахуванням світового досвіду та специфіки історичного розвитку країни, а також оптимальні форми організації постійних взаємовідносин влади з великим капіталом.

Терміни виконання: лютий – травень 2007 р.

Керівник проекту – О.Й.Пасхавер.English version Русская версия DESIGN & DEVELOPMENT by MAX BEZUGLY
Copyright (c) 2004 Center for Economical Development