Центр Економічного Розвитку
НА ГОЛОВНУ E. ПОШТА
ПРО ЦЕНТР ПУБЛIКАЦIЇ ПРОЕКТИ ТРИБУНА

О. Пасхавер: подолати корупцію зможе лише негуманна влада, яка "гвалтуватиме" народ

КИЇВ. 14 червня. УНН. Подолати корупцію у столиці зможе лише негуманна авторитарна влада, яка "гвалтуватиме" народ. Про це в ексклюзивному коментарі УНН сказав Президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер.

"Очевидно, що Київ є надзвичайно інвестиційно-привабливим. Інвестиції треба розділити на ті, що вкаладються у створення чогось нового та такі, за які просто купують старе. Адже вкладення передбачає і купівлю, і будівництво. Але абсолютно зрозуміло, що Київ – це центр, у який прагнуть всі. У таких країнах, як наша, де влада не досконала і закон не головне, дуже важливо бути ближчим до влади, саме тому у країнах, що розвиваються, столиці і є найбільш інвестиційно-привабливими", - сказав О. Пасхавер.

Найбільш активно в Україну вкладають кошти Кіпр та Німеччина. Аби залучити інвесторів інших країн, які також можуть посприяти розвитку та зростанню інвестиційної привабливості, потрібно докорінно змінити кожного українця.

"Рівень інвестиційної привабливості підняти дуже просто і дуже складно одночасно. Адже для цього потрібно докорінно змінити культуру, яка зумовлена історією, тобто змінити треба всіх нас. В основі непривабливості України лежить багаторічні традиції неповаги до особистості та закону. Тому аби стати привабливими, нам треба змінити ці властивості у кожному громадянинові. І як правило на такі зміни потрібно багато часу",- зазначив економіст.

Другим шляхом підвищення рівня інвестиційного клімату економіст назвав прихід до влади авторитарного диктатора, який матиме силу змінити культурне середовище, яке і є передумовою створення інвестиційної привабливості.

"Потрібен великий реформатор, який ґвалтуватиме народ і створить інше середовище. І ми можемо лише молитися на те, щоб така людина прийшла до влади. Адже до сих пір усі керівники країни, без винятку, приходили аби заробити грошей.  А ми потребуємо такого, який прийде за славою, наприклад. І він з'явиться лише тоді, коли його виокремить саме суспільство і варто зазначити, що наразі такий процес вже відбувається. Сьогодні мене навіть трохи дивує бурний розвиток певних контрольних структур та сайтів від громадськості, які контролюють політичні процеси. Це відбувається тому, що деформоване радянською владою покоління вже відходить", - додав експерт.

Прикладом ефективного керування таких лідерів є Сінгапур та Грузія.

"Такі корупційні країни, як Сінгапур та Грузія, змінюються під впливом саме таких авторитарних лідерів, які відчувають у собі сили, не побоюсь цього слова, зґвалтувати народ і змінити культурне середовище. І методи мають абсолютно негуманними. М'яко зробити нічого не вдасться. Лідер має поводити себе достатньо жорстоко, аби змінювати інвестиційний клімат, подолати корупцію", - додав О. Пасхавер.

English version Русская версия DESIGN & DEVELOPMENT by MAX BEZUGLY
Copyright (c) 2004 Center for Economical Development